Forum Klubu Psa Sportowego "PSIE RANCZO"-Szczecin

Forum tylko dla klubowiczów Klubu Psie Ranczo. Gości zapraszamy do części regulaminowej, do galerii oraz działu dla Gości. Pozostałe działy są widoczne tylko dla klubowiczów.


#1 2009-03-14 17:50:46

Gosai

Użytkownik

4929174
Call me!
Zarejestrowany: 2008-12-02
Posty: 501
Punktów :   
WWW

Ciastka dla psów

Z żalu, że dziś nie poskaczemy upiekłam kolejne ciacha. Tym razem inne! Maślane. Kika szaleje. Pomyślałam sobie, że skoro nie tylko Kika jest fanką moich wypieków, zamieszczę Wam przepisy,  z których korzystam.

Ciastka z serowo - orzechowe

Składniki:

    * 15 dag świeżo startego sera typu appenzeller*
    * 10 dag zmielonych orzechów laskowych**
    * 4 jajka
    * 50 dag mąki
    * 2 ząbki czosnku
    * łyżka miodu

Orzechy laskowe przyrumienić na patelni (bez tłuszczu) i ostudzić.**  Wszystkie składniki wymieszać i zagnieść ciasto. Rozwałkować na stolnicy posypanej mąką i wykroić ciasteczka. Piec w nagrzanym piekarniku w temperaturze ok. 180°C przez 20 minut.

* ja dałam zwykły żółty, taki jaki znalazłam w lodówce.
** ja osobiście dodałam po prostu tzw. krokant orzechowy. Do kupienia w Realach itp. Wtedy odpada całe to prażenie.

Ciasteczka, które piekłam dziś - maślane:


Składniki:   
    *  30 dag mąki pszennej
    * 1/2 kostki masła
    * 2 jajka
    * 3 łyżki miodu

Składniki zmiksować, używając końcówek do ugniatania, i włożyć ciasto na pół godziny do lodówki. Następnie rozwałkować je na grubość ok. 1 cm. Za pomocą foremek wykroić ciasteczka. Nagrzać piekarnik do temperatury 150°C. Ciastka ułożyć na blasze wyłożonej papierem i piec przez mniej więcej 10 min.

Naprawdę łatwo i szybko się je robi. No, może pomijając tarcie sera... Ale można kupić już gotowy, tarty.

Oczywiście temat ten nie oznacza, że nie przyniosę ciach na następny trening. Wręcz przeciwnie - czekają już popakowane.

Źródła przepisów: http://www.psy.pl/opieka/ywienie/frykas … chowe.html i http://www.psy.pl/opieka/ywienie/frykas … lane-.html


Małgosia & Kika
Do zobaczenia na treningu!

Offline

 

#2 2009-03-14 18:48:43

Kinga

Użytkownik

7955391
Zarejestrowany: 2008-12-02
Posty: 335
Punktów :   

Re: Ciastka dla psów

Dzieki jestes kochana !!!!


Kinga & Fuks

Offline

 

#3 2009-03-15 11:25:26

monika

Gość

Re: Ciastka dla psów

Jestes na 200% normy. super

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora